Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Nieodpłatna pomoc prawna

Istnieje możliwość anonimowego i dobrowolnego przekazania opinii o otrzymanej nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradzie obywatelskiej. Ankietę można wypełnić w miejscu świadczenia pomocy lub przesłać na adres
Osoby ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240), mogą przekazać opinię o udzielonej pomocy również:

  • telefonicznie pod nr tel. 731 407 207. Osoba odbierająca opinię o udzielonej pomocy w formie telefonicznej przedstawia osobie uprawnionej treść pytań zawartych w ankiecie i możliwych do zaznaczenia odpowiedzi, a także zaznacza wybrane przez osobę uprawnioną odpowiedzi.

W ankiecie należy koniecznie:

  • uzupełnić datę porady,
  • wpisać imię i nazwisko osoby, która udzieliła nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczyła nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

  • Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. istnieje możliwość korzystania z dyżurów specjalistycznych  utworzonych na terenie całego kraju –za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Lista dyżurów dostępna na stronie: https://np.ms.gov.pl/aktualnosci/Komunikat,54

PDFZałącznik - wykaz planowanych dyżurów.pdf (218,54KB)

PDFRegulamin pracy Komisji Konkursowej.pdf (1,41MB)


Komunikat  Starosty Ostrołęckiego

z dnia 4 stycznia 2021 r.

w sprawie funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego.

W związku z obowiązującym stanem epidemii informuję, że w dalszym ciągu zawieszone zostają do odwołania osobiste wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej  oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego od dnia 4 stycznia 2021r. odbywać się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj.: telefonicznie lub e-mailem.   W celu skorzystania z porad nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy przesłać na adres: npp@powiatostrolecki.pl skan lub zdjęcie wniosku   o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. W sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego telefonicznie pod numerem telefonu: 731 407 207, a następnie oczekiwać na wyznaczenie terminu porady.

Starosta Ostrołęcki
Stanisław Kubeł

PDFWniosek o udzielenie NPP.pdf (672,05KB)


DOCXLISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA DOSTĘPNEGO DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO 2021_aktualizacja.docx (64,99KB)
 

PDFLista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Ostrołęckiego.pdf (628,59KB)


PDFWykaz dyżurów w punktach przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2021 r..pdf (278,27KB)


Komunikat Starosty Ostrołęckiego dotyczący pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego

W związku z obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii oraz działając na podstawie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.) Starosta Ostrołęcki informuje, że od 9 listopada 2020 r. do  odwołania porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będą udzielane wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (zdalnie).

W celu skorzystania z porad nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  należy zadzwonić pod numer telefonu 731 407 207 oraz przesłać na adres: skan lub zdjęcie wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego anonimową opinię można przekazać przesyłając pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Plac Bema 5, 07-410 Ostrołęka.

PDFInformacja dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku.pdf (442,25KB)

PDFKarta pomocy NPP.pdf (274,57KB)


 PDFLokalizacja i harmonogram działania punktów w 2020 roku.pdf (373,03KB)

 Komunikat w związku ze zmianą wzoru oświadczenia